Kategórie:

  • Ms. Wellnes Juniorky do 23 rokov
  • Ms. Wellnes NOVICE
  • Ms. WellnesOPEN
  • Ms. Wellnes 30+
  • Ms. Wellnes40+

Kritériá hodnotenia:

Ms Wellness je určená pre súťažiace, ktoré vykazujú viac svalovej hmoty v oblasti bokov, zadku a stehien. Pri ICN Wellness pózovaní musí vaša horná časť tela stále vykazovať vývoj, ale nie v miere a hrúbke dolnej časti tela. Ako súťažiaca musíte mať plochú a pevnú strednú časť tela, ale dostatok telesného tuku, aby ste sa vyhli separácie svalov. Ako wellness súťažiaca sa posudzuje aj celková krása, vystupovanie na pódiu a sebavedomie. Wellness je o predvádzaní dominantej spodnej partii, ktorú máte vo svojej postave.

KONDÍCIA & TELESNÝ TUK

Ako wellness súťažiaca by ste mali prejavovať separáciu svalov podľa tónu, avšak separácia svalov pruhovaním nie je vhodná pre wellness, ale je viditeľná pri fitness a modelkách postavy. Musíte mať štíhlu strednú časť tela. Musíte byť veľmi blízko k oddeleniu svalov, ale nemalo by to byť vôbec veľa. Váš telesný tuk a kondícia by mali zvyčajne sedieť niekde medzi kategóriou bikín a športových modelov.

SYMETRIA A ROVNOVÁHA

Ako wellness súťažiaci by vaša spodná časť tela mala prekonať hornú časť tela, pokiaľ ide o svalovú hmotu a rozvoj. Nemusí to však byť masív v rovnováhe v symetrii. Rozhodcovia budú stále hľadať vývoj v hornej časti tela cez delty a laty. Aj keď musíte vždy ukázať, že ste určite silnejší v dolnej časti tela, boky, zadok a stehná.

PREZENTÁCIA

Prezentácia je aspekt, ktorý je potrebné vziať do úvahy pri wellness, ako aj napríklad vo všetkých kategóriách modelov

bikiny
Plavky
Šport
Fitness

PREDNÁ PÓZA:

Musíte mať obe nohy na prednej línii a bok tlačiť do strany. Nezabudnite mierne nakloniť boky, aby ste zobrazili zadok v prednej polohe. Vaša horná časť tela musí mať symetriu zo strany na stranu vo vývoji ramien, mali by ste však ukázať a v rovnováhe v symetrii od hornej k dolnej časti. Preto by ste nemali prehnane pózovať hornú časť tela ani príliš aktivovať laty a delty.

Vo vašej prednej póze by ste nemali prejavovať oddelenie svalov v celom kvadricepse
Zamerajte sa na zobrazenie tvaru a tónu, ale nie ryhovania, ako je to vidieť u fitness modelov alebo postavy
Pri pózovaní ukážte svoje silné stránky a skryte svoje slabé stránky
Naučte sa so svojím trénerom pózovania, ako zapínať a vypínať svoje kvadricepsové svaly, aby ste prejavili aktiváciu alebo v prípade potreby ich zjemnili. Toto je dôležitá súčasť pózovania, aby vyhovovalo kritériám rozdelenia, aby bolo dostatočne mäkké/tvrdé pre danú kategóriu


BOČNÁ PÓZA

Bočná póza pre wellness musíte mať prednú nohu rovnú a zadnú nohu pokrčenú. Chodidlá sú stále dosť blízko pri sebe, ale dostatočne široké na to, aby ukázali vaše lýtka a svaly vzadu. Póza na strane wellness je o odhalení prednej štvorkolky a zadku. Rozhodcovia chcú vidieť rozmer vášho hamstringu a vášho kvadricepsu. Uistite sa, že nestojíte vpredu a skrývate hamstring v bočnej póze. Rovnako ako vaša predná póza, nechcete mať ramená veľmi široké, čo znamená minimálnu aktiváciu lat. Dôvodom je, že wellness je o zameraní sa na silu spodnej časti tela. Vaša postava bude doplnená pekným silným zvrškom, ale nesmie byť premožená spodná časť tela.

Medzi bežné chyby bočného postoja patria:

Mať nohy príliš ďaleko od seba
Predná noha je príliš mäkká a ohnutá, čo vytvára podrepný vzhľad.

ZADNÁ PÓZA:

Zadná póza pre ICN Wellness si musíte nechať ochlpenie zakrývať chrbát, kde ako všetky ostatné kategórie v ICN si vlasy odstraňujete. Ponechanie vlasov na chrbte zvýrazní silu bokov, zadku, štvorkolky a hamstringov. Uistite sa, že mierne vytočte prsty na nohách, aby ste zvýraznili štvorkolky. Jedna ruka musí zostať na boku a jedna ruka musí byť dole pri boku bez zakrývania nohy. A uistite sa, že sa neohýbate, aby ste bojovali v póze na chrbte. Dôvodom je, že úplne stratíte symetriu a sudcovia tiež potrebujú vidieť hornú časť tela.

SÚ URČITÉ PÓZY POVINNÉ?

Momentálne od júla 2022 nie sú pózy pre ICN Wellness povinné. To je však presne tak, ako sa táto kategória stanovuje. Ďalšie rozhodnutie padne po ukončení prvej sezóny pre ICN Wellness. Nateraz nebudú súťažiaci hodnotení, ak budú robiť iné pózy, ako sa tu momentálne navrhuje. Toto sú však vaše preferované pózy pre ICN wellness, takže sa dôrazne odporúča, aby ste sa držali týchto navrhovaných póz

POZNAJ SVOJU DIVÍZU

Kategória bikín by ste mali mať tón bez svalovej separácie.
Wellness musíte mať tón bez svalovej separácie, ale máte silnejšiu dolnú polovicu
Športový model, v ktorom máte tón s oddelením svalov a symetriou zhora nadol
Fitness Models ste najnovšia zo všetkých modelových divízií s úplnou rovnováhou v symetrii od hornej k dolnej a vyžaduje sa oddelenie svalov vo všetkých svalových skupinách